Gres Casalgrande, czyli o klasycznych płytkach podłogowych

Gres Casalgrande, czyli o klasycznych płytkach podłogowych

Gres polerowany jest jednym z najbardziej eleganckich rodzajów materiałów podłogowych. Pełen subtelnego blasku materiał idealnie sprawdza się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, takich jak salony, gabinety czy korytarze. Zanim jednak na niego się zdecydujemy, warto poznać dokładnie jego wady i zalety.

Gres polerowany, w odróżnieniu od takich materiałów jak płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań, takich marek jak Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde, wyróżnia się niesamowitym połyskiem, który można przyrównać do wypolerowanego kamienia naturalnego. Błysk ten, co prawda wygląda bajecznie i nadaje luksusowego charakteru każdemu wnętrzu, z drugiej jednak strony ma swoje wady. Polerowany gres po zmoczeniu wodą staje się podłożem bardzo śliskim, co stwarza ryzyko przewrócenia się. Płytki takie, ze względu na swoją błyszczącą nawierzchnię są dość delikatne i podatne na zarysowania i kruszenie. Bardzo łatwo można otworzyć mikropory w strukturze tego materiału, dlatego ten rodzaj podłogi powinniśmy od razu zabezpieczać za pomocą odpowiednich materiałów. Odpowiedni impregnat pozwoli nam przedłużyć trwałość podłogi i sprawi, że łatwiej będzie ją utrzymać w czystości, ponieważ nie będzie chłonęła tak szybko brudu. Warto dowiedzieć się, czy płytka którą wybraliśmy jest już impregnowana fabrycznie, zdarzają się takie przypadki, a jeżeli nie, to powinniśmy to zrobić. Będzie to świetną inwestycją w przyszłość. Gres ten układajmy w pomieszczeniach, w których zależy nam przede wszystkim na efekcie. Jest on bowiem wrażliwy na zarysowania, dlatego nie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań marek Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde mogą mieć także postać gresu szkliwionego. Wyróżnia się on większą porowatością niż gres techniczny i gres polerowany. Na jego powierzchni znajduje się ozdobna warstwa barwników i szkliwa. Warstwa ta szybko się jednak ściera, dlatego powinniśmy mieć tę świadomość przed zakupem gresu szkliwionego, aby nie zdziwić się, że po czasie, pomimo fachowej pielęgnacji gres nie wygląda tak, jak na początku. Mimo wszystko jest on odporniejszy na zabrudzenia i ścieranie niż gres polerowany, dlatego może być stosowany w łazienkach, kuchniach i przedpokojach. W każdym z tych wnętrz stworzy niesamowity, stylowy efekt końcowy. Warto jednak nie uważać, ponieważ istnieje duże ryzyko, że po spadku ciężkiego przedmiotu na płycie zostanie trwały ślad, który ciężko będzie zamaskować. Mimo to wiele osób decyduje się na ten rodzaj płytek, ponieważ są dostępne w wielu wzorach i kolorach i tworzą ładny efekt końcowy.

casalgrande

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *