Jak przygotować się do remontu kuchni?

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Kuchnia, to pomieszczenie w którym przebywamy niezwykle często i długo, dlatego tak ważne jest odpowiednie jego urządzenie, Remontując kuchnię warto skupić się na dobrej jakości materiałach, solidnych meblach i dobrej jakości sprzęcie AGD, który służył nam będzie przez lata. Od czego zacząć planowanie remontu?

Na początek – projekt

Jeżeli sami nie jesteśmy architektami lub projektantami warto skonsultować projekt wymarzonej kuchni ze specjalistami w tej dziedzinie. Dlaczego? Specjalista pomoże nam przenieść nasze wyobrażenie czy marzenie o idealnym wnętrzu do sfery rzeczywistości. Okazać się może że proponowane przez nas rozwiązanie nie jest przeznaczone dla naszego wnętrza, wtedy tez architekt zaprojektuje inne, zbliżone do naszego marzenia rozwiązanie. Projektanci wnętrz pomogą nam także dobrać idealne materiały, urządzenia ADG oraz meble. Dobrym rozwiązaniem będą kuchnie na wymiar Poznań. Zaprojektowane specjalnie dla naszego wnętrza meble dodadzą mu indywidualnego charakteru, a także idealnie wpiszą się w kompozycję naszej kuchni. Projektanci zadbają także o funkcjonalność pomieszczenia. W idealnie zaplanowanej kuchni powinny, bez względu na jej metraż, powinny znaleźć się w niej odpowiednie strefy: strefa zapasów, przechowania, zmywania, przygotowania, gotowania. Dzięki idealnemu rozplanowaniu nasza kuchnia stanie się przyjazna w użytkowaniu.

Następnie odpowiednie materiały

Remontując kuchnie musimy zastanowić się na tym, jak wykończymy ściany, sufit i podłogi. Zdecydować się możemy na tradycyjne malowanie lub tapetę. Mamy wtedy duże pole do popisu jeżeli chodzi o kolorystykę i wzornictwo, warto jednak pamiętać, że efekt malowania w kuchni nie utrzyma się zbyt długo ze względu na liczne zabrudzenia tejże przestrzeni. Jeżeli chcemy uzyskać efekt strukturalnej powierzchni przypominającej granit, warto zastosować tynk dekoracyjny. Niesłabnącą popularnością przy wykańczaniu ścian w kuchni cieszą się płytki ceramiczne. Są one odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia dlatego też idealnie sprawdzają się w takiej przestrzeni. Często płytki zdobią zwłaszcza fragment pomiędzy blatem a wiszącymi półkami, ponieważ to on najszybciej ulega pobrudzeniom. Do wyboru mamy wiele rodzajów płytek od drobnych do tych dużych w różnych kolorach, co pozwala stworzyć oryginalne kompozycje na naszych ścianach. Najlepiej na ścianach w kuchni sprawdzają się płytki gładkie, jeżeli jednak pragniemy osiągnąć oryginalny efekt może warto wykończyć ściany w kuchni, lub ich fragment nieregularnymi płytkami kamiennymi. Musimy wtedy jednak pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu, tak aby nie ulegały one szybkiemu brudzeniu.

Finał czyli wystrój i dekoracja

Kiedy wybraliśmy już odpowiednią przestrzeń i jej tło musimy zastanowić się nad sprzętem, meblami i dekoracjami. Idealnym rozwiązaniem dla każdej kuchni są meble na miarę ponieważ możemy dostosować je idealnie do naszej przestrzeni. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku kuchni małych i nieregularnych, ponieważ meble z salonów nie będą dla nich odpowiednie. Niewątpliwą zaletą mebli na wymiar jest także ich oryginalny design, a także trwałość. Wykonywane są bowiem z najlepszych gatunków drewna z niesamowitą starannością. Meble na wymiar idealnie dopasują się także do sprzętu AGD, który pragniemy wstawić do naszej kuchni: lodówki, kuchenki i stworzą z nimi harmonijną całość. Nie zapominajmy także o dodatkach warto zainwestować w kolorowe firany, sztućce i inne gadżety, które ożywią przestrzeń.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *