Pomysły na kreatywne spędzanie wolnego czasu

Pomysły na kreatywne spędzanie wolnego czasu

Zarówno my, jak i nasze dzieci należymy do niezwykle zajętych i zabieganych osób. Każdy z nas ma swoje liczne obowiązki związane zarówno z pracą, jak i szkołą. Dochodzą do tego oczywiście obowiązki domowe – sprzątanie, zakupy i planowanie życia wszystkich lokatorów naszej malej społeczności. Jak więc w tym natłoku obowiązków znaleźć czas dla siebie? Odpowiednim pomysłem będzie znalezienie sobie odpowiedniego hobby, które będzie dla nas chwilą wytchnienia od codzienności, a także przyniesie nam wiele radości.

Odpoczynek poprzez naukę

Niektórzy z nas cechują się nieskończoną chęcią pogłębiania swojej wiedzy i ubogacania swoich kompetencji. Jeżeli należymy do tego typu osób może idealną opcją dla nas będzie nauka języka obcego? Zastanów się który kraj zawsze cię fascynował: Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy i zacznij uczyć się właśnie ich języka. Obiecaj sobie, iż po opanowaniu podstawowego zasobu słownictwa wyjedziesz do tego kraju na weekend i porozmawiasz z obywatelem tego kraju na wybrany temat. Mając takie zadanie do wykonania jeszcze szybciej się zmotywujesz, a także poprawisz pewność siebie. Nauka języka to świetny sposób na poprawę pamięci, otwarcie się i zapoznanie nowych osób. Aby czuć się pewniej możesz zapisać się do grupy osób w podobnym do siebie wieku.

Marzenie z dzieciństwa

Być może w dzieciństwie marzyłaś o nauce gry na instrumencie lub nauce tańca, lecz rodziców nie było stać na taki kurs. Dlaczego miałabyś nie powrócić do spełnienia tych pięknych planów?
Szkoła muzyczna w Poznaniu oferuje naukę gry na różnych instrumentach począwszy od instrumentów smyczkowych, poprzez dęte i klawiszowe. Być może nie zostaniesz już wirtuozem, ale nie podlega wątpliwości, że nauka gry na instrumencie poprawi twoją koordynację i pamięć, a także podziała na ciebie relaksacyjnie. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, dodatkowo także poprawia naszą zdolność do zapamiętywania oraz kreatywnego myślenia. Warto więc dla poprawy naszego komfortu psychicznego powrócić do niespełnionego w dzieciństwie marzenia i pozwolić mu się ziścić.

Dla aktywnych

Jeżeli natomiast po całym dniu siedzenia w pracy nie masz ochoty męczyć się już psychicznie, idealną opcją dla ciebie będą wszelkie formy aktywności fizycznej. Do wyboru masz jazdę na rowerze, rolkach, spacery, nordic-walking, jogging czy pływanie. Jeżeli natomiast cenisz zajęcia w grupie możesz wybrać spośród wielu oferowanych przez kluby fitness zajęć, począwszy od tych fitness, poprzez aerobik, taniec aż do pilatesu czy jogi. Oczywiście możesz wybrać także treningi personalne z osobistym trenerem, który dobierze idealne ćwiczenia dla ciebie. Możesz także sama ćwiczyć w domu – w internecie znajdziesz inspirujące zestawy ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez utraty pieniędzy. Być może warto pomyśleć o aktywności fizycznej dla całej rodziny? Wspólne spacery, jazda na rowerze, czy wyjście na basen mogą być miłą alternatywą dla biernego leniuchowania na kanapie, a z pewnością przyniosą też lepsze rezultaty w postaci wzmocnionej odporności.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *