Rozświetl swoje poddasze oknami dachowymi

Rozświetl swoje poddasze oknami dachowymi

Okna dachowe to poważna inwestycja. Nikt z nas raczej nie decyduje się na wybór pierwszego lepszego okna. Decyzje o wyborze konkretnego modelu są zazwyczaj poprzedzone długą, szczegółową analizą, porównywaniem licznych ofert i wycieczkami do licznych sklepów stacjonarnych i tych internetowych. Nie ma w tym nic dziwnego, wręcz jest to pożądane, ponieważ, jak już zostało wspomniane wcześniej, jest to spora inwestycja, więc każdy chciałby żeby wybrane okno służyło nam przez wiele lat i nie posiadało na sobie śladów eksploatacji. Dziś na konkretnym modelu (okna dachowe 78×140) pokażemy zalety okien dachowych Velux. Zanim jednak to nastąpi, aby lepiej zrozumieć fenomen tych okien, przybliżymy sobie historię firmy i powiemy kilka słów na temat wpływu naturalnego światła na funkcjonowanie organizmu.
Historia firmy Velux rozpoczyna się 75 lat temu. W 1941 roku założono spółkę specjalizującą się w tworzeniu szklanych konstrukcji dachowych. Pomysłodawcą i założycielem był Villum Kann Rasmussen. Pierwszym zamówieniem jakie otrzymała firma było wykonanie okien do poddaszy kilku szkół. Ramy wykonane zostały z drewna, które od zewnętrznej strony wyposażono w okładziny z cynku. Okna były wodoszczelne i nie wymagały konserwacji. W 1942 roku zarejestrowano znak towarowy firmy Velux. Przez 75 lat istnienia duńska firma zyskała liczne grono zwolenników na całym świecie, także w Polsce. Nic dziwnego, gdyż ich produkty charakteryzuje doskonała jakość. Do produkcji używane są najlepsze, wyselekcjonowane materiały, a każdy element tworzony jest z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Ze względu na to, że firma nieustannie się rozwija, poszerza także swoją ofertę. Na dzień dzisiejszy zaoferować nam może: okna dachowe, okna do dachów płaskich, świetliki tunelowe, sprzęt do sterowania elektrycznego, rolety, markizy, żaluzje, moskitiery, kołnierze uszczelniające, produkty instalacyjne, naokienne wentylacje z rekuperatorem i wiele innych.
Jeśli chodzi o firmę, to byłoby na tyle. Przejdźmy więc do roli światła. Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy lub nie przywiązują należytej uwagi do tego, jak ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ma naturalne światło. Promienie słoneczne są dostarczycielami witaminy D. Jej niedobór skutkuje powstawaniem lub nasilaniem się objawów bardzo ciężkich chorób, w tym nowotworowych. No najczęstszych konsekwencji niedoboru witaminy D należą: osłabienie kości i zębów, obniżony próg bólu, niekontrolowane wybuchy silnych emocji, nadciśnienie, poczucie ogólnego osłabienia, problemy z prawidłowym trawieniem, spowolnienie metabolizmu, ból skóry i mostka, nawet przy bardzo delikatnym uderzeniu. Szybki tryb życia, do którego niejednokrotnie jesteśmy zmuszani sprawia, że większość dnia spędzamy w pracy, a dobę staramy się wydłużyć do granic możliwości, do czego używamy sztucznego światła. Nie skutkuje to niczym dobrym ani dla naszej kondycji, ani wyglądu. Cera jest szara, a my odczuwamy permanentne zmęczenie i jesteśmy bardziej podatni na silne emocje i mocniej odczuwamy stres. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia-ciemne pomieszczenia nas po prostu przytłaczają. Niechętnie spędzamy w nich czas. Okna dachowe 78×140 dzięki dużej przeszklonej powierzchni gwarantują optymalne doświetlenie pokoi zlokalizowanych na poddaszach.
Velux okna dachowe 78×140 wykonano z najwyższej jakości drewna sosnowego. Zostały one wcześniej laminowane warstwowo i zaimpregnowane. Uchwyt znajduje się w górnej części okna i posiada silne zabezpieczenia, co gwarantuje bezpieczeństwo zwłaszcza wówczas, gdy w pokoju przebywają dzieci. Jak wiadomo mają one różne pomysły, jednak tego okna nie otworzą nawet jeśli bardzo by się starały. Innowacyjny system wentylacji umożliwia przepływ świeżego powietrza nawet wówczas, gdy okna są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że są one nieszczelne, wręcz przeciwnie. Posiadają bardzo wysokie parametry izolacji termicznej, a także akustycznej. Masz więc pewność, że żadne niepożądane dźwięki z ulicy czy też towarzyszące zjawiskom atmosferycznym, nie zakłócą Twojego spokoju. Filtr skutecznie zatrzymuje owady i kurz na zewnątrz. Zasuwka blokująca zamontowana w oknie uniemożliwia jego niekontrolowane ruchy, więc bez najmniejszego problemu umyjesz je zarówno z wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Bez wątpienia są to okna godne Twojego zaufania.
velshop

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *