Szampon do włosów suchych i zniszczonych – co wybrać?

Szampon do włosów suchych i zniszczonych – co wybrać?

Dobór odpowiedniego szamponu do włosów suchych i zniszczonych może być nie lada problemem. To wymagający typ włosów, który może pogorszyć swój stan wtedy, gdy zastosujemy niedopasowane kosmetyki. Co warto wybrać?
Włosy suche i zniszczone mogą być efektem szeregu różnych zabiegów, które doprowadziły do uszkodzenia struktury włosów, na przykład rozjaśniania, farbowania czy prostowania. Także taki stan włosów może być kwestią genetyki. Do uszkodzenia włosów może dojść również wtedy, gdy będziemy stosować nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji, na przykład zawierające mocne detergenty. Jednak dzięki właściwym kosmetykom stan włosów zniszczonych i nadmiernie suchych można poprawić. Szczególnym problemem jest wtedy dobranie właściwego szamponu. Na co warto zwrócić uwagę?

Dobry szampon do włosów suchych i zniszczonych – czyli jaki?
Jeśli chcemy zakupić dobry szampon przeznaczony dla włosów nadmiernie przesuszonych oraz zniszczonych, które puszą się, są trudne w rozczesywaniu, a także mało elastyczne i matowe, warto postawić na produkty dedykowane. Specjalne szampony profesjonalne to sprawdzony wybór – poszukujmy wtedy produktów regenerujących do tego rodzaju włosów, które intensywnie nawilżają, odżywiają i wzmacniają włosy, odbudowując ich strukturę. Taki efekt można uzyskać dzięki specjalnie dobranym składnikom. W szamponach do włosów suchych i zniszczonych stosuje się łagodne detergenty oraz szereg dodatkowych składników o właściwościach wygładzających i odbudowujących, na przykład olejki, ceramidy, proteiny czy lipidy.

Goldwell Dualsenses Rich Repair – ulga dla włosów suchych i zniszczonych
W roli skutecznego szamponu dla włosów suchych i zniszczonych doskonale sprawdzi się Goldwell Dualsenses Rich Repair – kremowy szampon regenerujący do włosów suchych i zniszczonych, który regeneruje i dyscyplinuje włosy, zapewniając im efektowny wygląd już od pierwszego użycia. Składniki szamponu Goldwell Dualsenses Rich Repair delikatnie myją i odżywiają włosy. Po umyciu włosy są oczyszczone, ale również przyjemne w dotyku. Nie puszą się i nie elektryzują, a także są łatwiejsze w stylizacji. Składniki zawarte w szamponie Goldwell Dualsenses Rich Repair zapewniają także ochronę dla włosów farbowanych. Szampon Goldwell Dualsenses Rich Repair można zakupić w profesjonalnych sklepach kosmetycznych z produktami fryzjerskimi – także za pośrednictwem internetu.

Sam szampon to za mało – pamiętaj o dodatkowej pielęgnacji!
Aby uzyskać optymalne efekty pielęgnacji, warto pamiętać nie tylko o odpowiednim szamponie do włosów, ale również o innych kosmetykach pielęgnacyjnych. Bardzo ważne w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych są odpowiednio dobrane odżywki oraz maski, które intensywnie odżywiają włosy. Najlepiej zdecydować się na produkty z tej samej linii co szampon – wtedy wzajemnie uzupełniają swoje działanie dla jeszcze lepszych rezultatów. W przypadku mocno zniszczonych włosów świetnym wyborem będą także intensywne kuracje w ampułkach przeznaczone do odbudowy włosów. Także można zakupić je w sklepach fryzjerskich.

OGALO.pl - Sklep z kosmetykami online

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *