Wypożyczony samochód

Wypożyczony samochód

Każdy kierowca wie, że posiadanie samochodu w wielu sytuacjach życiowych okazuje się niezastąpione. Dzięki autom możemy przemieszczać się przede wszystkim szybko, bezpiecznie i komfortowo. Bez względu na porę dnia, porę roku czy pogodę. W upalne, letnie dni samochodem w mgnieniu oka dotrzemy nad pobliskie jezioro za miastem. Zimą auto będzie chroniło nas przed mrozem, wiatrem i uciążliwymi opadami śniegu. Przemieszczanie się piechotą, na rowerze czy za pośrednictwem komunikacji miejskiej ma swoje ograniczenia. Wygodny samochód niekoniecznie. Warto jednak mieć świadomość tego, że czasami – w najmniej oczekiwanych sytuacjach – zawieść nas może również ukochane, nowe auto. Nieprzewidziana awaria, kolizja czy stłuczka to przypadki, na które z reguły nie mamy wpływu. Na szczęście, gdy nasze auto zostanie odholowane do warsztatu samochodowego, nie zostajemy pozostawieni sami sobie. Warto mieć w zanadrzu numer do zaufanej wypożyczalni pojazdów. Dzięki tej ostatniej szybko odbierzemy w wybranym punkcie auto zastępcze.

Samochody z wypożyczalni

Jakie samochody możemy znaleźć w wypożyczalniach? Okazuje się, że wszystko zależy od specyfiki danej działalności. Niektóre firmy zajmują się wynajmem standardowych samochodów osobowych, inne oferują klientom auta dostawcze. Warto zresztą zauważyć, że to właśnie wypożyczalnia samochodów dostawczych jest dzisiaj w cenie dla wielu osób. Po co kupować prywatny pojazd, jeśli „dostawczak” jest nam potrzebny wyłącznie raz na jakiś czas? Idealnym rozwiązaniem okazuje się wypożyczenie samochodu na kilka godzin lub dni. Oprócz typowej oferty na rynku znajdziemy również bardzo specyficzne samochody. Na przykład takie, które możemy wypożyczyć na ślub i wesele. Zainteresowaniem cieszą się nie tylko eleganckie limuzyny, ale również klasyczne garbusy czy auta w stylu retro. Oprócz pojazdów w wypożyczalniach możemy znaleźć również inne elementy.

Dodatkowa oferta wypożyczalni aut

W trosce o dobro swoich klientów każda wypożyczalnia aut stara się maksymalnie poszerzyć zakres świadczonych usług. Najemca może zatem liczyć na to, że oprócz wypożyczonego pojazdu otrzyma na przykład fotelik dla dziecka, bagażnik montowany dodatkowo na dachu samochodu czy konstrukcję umożliwiającą przyczepienie rowerów do auta. Nowe samochody – a zazwyczaj takie znajdują się w ofercie wypożyczalni – posiadają również system GPS czy poduszki powietrzne.

Rezerwacja auta

wynajem autJak zarezerwować auto w wypożyczalni? Można to zrobić osobiście. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość natychmiastowego podpisania umowy. Na miejscu możemy również obejrzeć wszystkie dostępne samochody i wybrać pojazd, który najbardziej przypadnie nam do gustu oraz będzie spełniał nasze oczekiwania. Alternatywnym sposobem złożenia rezerwacji jest formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej wypożyczalni. Warto jednak pamiętać, że przy pomocy formularza składamy zamówienia wtedy, gdy nie potrzebujemy auta „od ręki”. Nasza wiadomość musi bowiem najpierw dotrzeć do pracownika (który nie odpowie na zapytanie w święto czy godzinach nocnych), by następnie zostać zaakceptowana i przyjęta do realizacji. Jeśli potrzebujemy samochód już teraz (bo na przykład jedziemy na ważne spotkanie, a nasze auto stanęło na drodze i nie ma zamiaru jechać dalej), możemy skontaktować się z wypożyczalnią telefonicznie. Wiele działalności oferuje swoje usługi w nagłych przypadkach 24 godziny na dobę, dlatego przy odrobinie szczęścia rzeczywiście zdobędziemy pojazd zastępczy szybko i bezstresowo.

Odbiór oraz zwrot samochodu

Po złożeniu rezerwacji i wpłaceniu kaucji możemy odebrać z wypożyczalni zastępcze auto. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre działalności coraz częściej wprowadzają możliwość dowozu samochodu w wybrane miejsce. Niektóre lokalizacje są bezpłatne (na przykład lotnisko czy dworzec), za dowóz w specyficzne miejsce (na przykład do naszego domu) musimy jednak dopłacić dodatkową kwotę. Podobnie jest zresztą ze zwrotem samochodu. Najczęściej klient odwozi auto do siedziby wypożyczalni. Na prośbę klienta firma może również podstawić pracownika, by ten ostatni odebrał wypożyczony pojazd.

Strony www wypożyczalni

Każda nowoczesna wypożyczalnia zdaje sobie sprawę z tego, że wielu klientów szuka zastępczych samochodów oczywiście w sieci internetowej. Nieposiadanie własnej witryny jest zatem przysłowiowym strzałem w stopę. Na stronie www wypożyczalni klient znajdzie bardzo cenne informacje, związane na przykład z kosztem wynajmu danego pojazdu. Wszystkie auta zostają przedstawione na specjalnych podstronach. Te ostatnie przedstawiają zdjęcie pojazdu, informacje o roku produkcji czy standardach technicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu rezerwacja auta jest możliwa bez wychodzenia z domu. Dla wielu osób możliwość zamówienia usługi drogą elektroniczną okazuje się prawdziwą oszczędnością czasu. Co ciekawe, wszystkie płatności także można uregulować w ten sposób.

Wypożyczalnie samochodów cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Ułatwiają wielu osobom życie przede wszystkim wtedy, gdy prywatne auto rzeczywiście zawiedzie.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *